Czy roznoszenie ulotek to dobry pomysł na pierwszą pracę?


Roznoszenie ulotek to ciekawa praca przede wszystkim dla osób, które szukają czegoś dorywczego oraz dla takich, które które nie posiadają jeszcze zbyt dużego doświadczenia czy też kwalifikacji zawodowych. Zajęcie to więc świetnie nadaje się na pierwszą pracę!

Jak wyglądają zarobki?

Trzeba przyznać szczerze, że zarobki w tego typu pracy nie należą do najwyższych. Dodatkowo, jeśli chcemy potraktować kolportaż ulotek w Katowicach tylko jako pracę dodatkową, której poświęcimy kilka lub kilkanaście godzin tygodniowo, to na pewno nie będzie dało się za to przeżyć. Inaczej wygląda sprawa, jeśli jesteśmy gotowi na 12 godzin ciężkiej pracy. Wówczas zarobki będą już znaczne, jednak zmęczenie również da o sobie znać. Przeciętnie za rozniesienie jednej ulotki można otrzymać około kilkunastu groszy. Natomiast jeśli chodzi o stawki godzinowe, to kształtują się one w okolicach kilku lub kilkunastu złotych za godzinę. Nie są to więc duże pieniądze, jednak nie można wymagać ogromnych zarobków przy tego typu pracy, która nie wymaga doświadczenia i dużych kwalifikacji.

Gdzie znaleźć pracę?

Roznoszenie ulotek jest pracą bardzo popularną. Dodatkowo zapotrzebowanie na nowe osoby, które zechcą podjąć się tej pracy również można określić jako duże. Zleceń można szukać przede wszystkim w Internecie na takich portalach jak OLX, Gumtree czy Jooble. Wówczas wystarczy tylko zaprezentować swoją kandydaturę przyszłemu pracodawcy, aby już w kolejnych dniach móc podjąć się pracy. Zlecenie można otrzymać w zasadzie od zaraz. Jedynym wymaganiem zazwyczaj jest bowiem uczciwość i znajomość planu miasta, aby bezbłędnie trafić do regionów, w których należy umieścić ulotki.

Jakie są plusy i minusy?

Do minusów takie pracy na pewno możemy zaliczyć wynagrodzenie, które nie jest zbyt wysokie. Często pracodawcy oferują także zlecenie bez umowy, co sprzyja powiększaniu się szarej strefy. Wadą jest także nastawienie społeczeństwa do ulotek. Natomiast ogromnym plusem takiej pracy jest jej elastyczność oraz fakt, że można ją dostać bardzo szybko nawet bez doświadczenia.