Szybki i bezpieczny serwer na stronę www


Długość czasu, po upływie jakiego na monitorze użytkownika ukaże się strona internetowa, zależy od wielu elementów. O szybkości ładowania najlepiej pomyśleć już na samym starcie projektu, więc w czasie planowania. Prócz pomysłu na automatyczną, oszczędnościową, lekką, spójną, lecz i atrakcyjną formę witryny, istotny jest także dobry dobór środowiska technologicznego, w którym będzie funkcjonował nasz serwis. Mowa niewątpliwie o hostingu – więc doborze najodpowiedniejszego serwera. Jaki serwer hostingowy dobrać?

Produktywny hosting? A komu to potrzebne!?

Wpływ klasy hostingu na prędkość strony jest niestety wielokrotnie pomijany. Robisz minifikację kodu witryny, tworzysz stosowne priorytety wczytującym się fragmentom kodu, zmieniasz grafiki, robisz szereg pozostałych technologicznych prac, i po ich ukończeniu wciąż nie jesteś usatysfakcjonowany z czasu, w którym wczytuje się Twoja strona? Wina prawdopodobnie leży po stronie serwera. Jego efektywność, szczególnie gdy Twój projekt ma charakter komercyjny, jest zwłaszcza istotna. Jak donoszą ewidencje, każda chwila opóźnienia podczas wczytywania strony zmniejsza transformację aż o 7%.

Jak ustalić jakość serwera hostingowego?

Jeśli Twoja strona działa już w sieci, i Ty pomimo optymalizacji nie jesteś usatysfakcjonowany z szybkości jej wczytywania, należałoby zastanowić się nad modyfikacją serwera. Skąd mieć jednakże gwarancję, iż to na pewno hosting jest przyczyną wady naszej strony? Z pomocą nadchodzą bezpłatne pomiary, jakie każdy może zrobić osobiście online. Jednym z nich jest np. Intensys Tool za pomocą jakiego, w łatwy sposób ustalimy najistotniejsze parametry serwera, na jakim „leży” nasza strona.

Źródło informacji: https://hostilla.pl/